Vrata do garáže s vysokou tepelnou izolací a kvalitním kováním

Garážová vrata Trido od firmy Kříž

Garážová vrata v nabídce firmy Kříž lze rozdělit do tří základních typů laicky řečeno na základě toho, kam se zasunují. Z toho důvodu rozlišujeme vrata sekční, posuvná a rolovací. Sekční vrata jsou tedy ta vrata, která jsou složená z částí a která pomocí systému torzních pružin zajíždějí ve vodících kolejnicích pod strop. Sekční garážová vrata jsou opatřena oboustranným ocelovým pláštěm s polyuretanovou izolací tloušťky 40mm a přerušenými tepelnými mosty. Spodní a horní sekce je zakončena těsněním. Jednou z klíčových výhod sekčních garážových vrat je vysoká tepelná izolace, která šetří nejen Vaši peněženku, ale zabraňuje i značným tepelným ztrátám. Jako zákazník si tak užijete více tepla a ticha díky výborným tepelně-izolačním vlastnostem.

Posuvná garážová vrata jsou velmi vhodná i pro pěší provoz, kdy lze odsunout pouze část vrat. Posuvná garážová vrata jsou vybavena oboustranným ocelovým pláštěm s polyuretanovou izolací tloušťky 40mm a přerušenými tepelnými mosty. Spodní a horní sekce je rovněž zakončena těsněním, které zajišťuje výborné tepelně-izolační vlastnosti se všemi jeho výhodami.

Rolovací či roletová garážová vrata při srovnání se sekčními vraty mají velkou výhodu v tom, že nevyžadují žádnou konstrukci pro svůj provoz, lamely se svinou do boxu nad vratovým otvorem. To vše za cenu menší mechanické pevnosti a nižší tepelné izolace.

Garážová vrata s kvalitním kováním

Garážová vrata firmy Kříž, která je autorizovaným partnerem vratových systémů Trido, disponují kvalitním kováním. Zmiňovaným kováním je „Evropská“ verze kování s integrovaným těsněním a montážním úhelníkem po celé výšce vrat, standardně 2 torzní pružiny i u malých rozměrů. Minimální nadpraží 70 mm bez elektrického pohonu anebo 110 mm s elektrickým pohonem. Standardem jsou pojistky přetržení pružin.

V případě sekčních garážových vrat je řeč o třech variantách kování, mezi které patří kování standardní, snížené s nadpražím od 230 mm – 410 mm a snížené s nadpražím od 70 mm – 220 mm. V případě standardního a sníženého kování s nadpražím od 230-410 mm jsou pružiny umístěny nad vraty a v případě sníženého kování s nadpražím od 70-220 mm se pružiny umísťují vzadu. V případě sníženého kování s nadpražím od 70-220 mm se vrata neotevřou na 100% jak při ručním, tak mechanickém pohonu, v případě druhého typu sníženého kování s nadpražím od 230 – 410 mm se vrata neotevřou na 100% pouze při ručním provozu.

V případě odsuvných/posuvných garážových vrat se jedná o kování při ostění větším než 1200mm, kdy je pohon umístěn nad vraty a  v případě ostění do 1200mm, kdy je pohon umístěn na boční stěně. Kvalitní kování je jednou z mnoha klíčových výhod garážových vrat firmy Kříž, autorizovaného partnera vratových systémů Trido.